Kapatma

Sorunuz mu var?

Hangi formatlarda dosya kabul ediyorsunuz?

Metin dosyaları için uygun formatlar:  pdf, word, indesign…

Kapak çalışmalarınız için uygun formatlar ise: psd, jpg, tiff, eps, indesign, corel,

Kontrol Sürecinde neler yapıyorsunuz?

Metin kısmında

Kenar boşlukları

Satır aralıkları

Font, punto

Ölçünün siparişe uygunluğu

Sayfa numaraları

Kapak düzeni

Kenar boşlukları

Sırt payı

Görsel kalitesi

Ve bunlar gibi birçok detayı inceliyor ve bunlarla ilgili eğer gerek görürse size önerilerde bulunuyoruz

Söz konusu inceleme tamamen ücretsizdir.

Kitap bastırmak istiyorum, süreç nasıl işliyor?

Eğer kitabınız Word formatında uygun bir biçimde hazırlanmışsa ücretsiz kontrol için dosya gönder bölümünden bize ulaştırmanız yeterli. Gerekli kontroller yapılarak baskıya uygunluğuyla ilgili gerekli önerilerimiz tarafınızla paylaşılacaktır. Eğer kitabınız baskıya hazırsa otomatik maliyet hesapla bölümünü kullanarak baskı maliyeti ve tahmini teslimat süresi ile ilgili bilgileri hemen edinebilirsiniz ve geriye sadece baskı onayı vermeniz kalıyor. Kitap bastırma sürecinin 5 aşamasını şu şekilde özetleyebiliriz.

  1. Kontrol (ücretsiz)
  2. Mizanpaj & Kapak Tasarımı
  3. ISBN & Bandrol Alımı
  4. Örnek Basımın Yazar Tarafından Onaylanması
  5. Baskı & Teslimat
Kitap baskı maliyetini nasıl hesaplayabilirim?

Ana sayfamazda 6 adımdan oluşan sipariş bölümünü kullanarak kitap baskısı, ciltleme, tasarım, mizanpaj, satış ve tanıtım gibi birçok hizmetin maliyetini kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

Nasıl PDF yapabilirim?

Word: Farklı kaydet seçeneğini kullanarak çalışmanızı pdf yapabilirsiniz.

Indesign: Dışa aktar seçeneğini kullanarak pdf dahil birçok farklı formatta çalışmanızı kaydedebilirsiniz.

1 adet kitap basıyor musunuz?

Tabiki yapabiliriz.

Klasik matbaalardan farklı olarak dijital matbaacılığın en faydalı yönlerinden biri de bu.

1-500 adet arasındaki kitap basımını 24 saat içinde kargoya teslim edebiliriz.

500-1000 adet arası kitap üretimlerinde ise maksimum süre 48 saattir.

En fazla kaç adet kitap bastırabilirim?

Dijital baskı kitap üretiminde maksimum bir sınır yoktur.

Maliyet yönüyle bakıldığında 1000 adet üzerinde ki ihtiyaçlarınızda klasik matbaa fiyatları daha cazip olduğunu bilmelisiniz. biz hem dijital hem de matbaa üretimi yaptığımız için herhangi bir adet sınırlaması bizim için geçerli değildir.

Bazı sayfalarım renkli olabilir mi?

İstediğiniz kadar sayfanızı renkli bastırabilirsiniz.

Müşteri temsilcinize talebinizi iletmeniz halinde, gerekli incelemeleri yaparak sizi detaylı bilgilendirecektir.

Kitabımı basıma hazırlamak için ne yapmalıyım?

Ücretsiz kontrol hizmetimizden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

Anasayfamızda 6 adımdan oluşan ön sipariş aşamalarının ilk 3 aşamasında kitabınızla ilgili taleplerinizi bizimle paylaşmalısınız daha sonra 5. aşamasında ilgili dosyalarınızı (metin, kapak…) bize ileterek ücretsiz kontrol hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Mizanpaj Nedir?

Mizanpaj hizmetini kısaca sayfa düzeni olarak tanımlayabiliriz.

Peki neleri kapsar?

Kenar boşlukları, satır aralıkları, punto, font büyüklükleri, başlık düzenlerinin ayarlanması ve içindekiler dizininin oluşturulması gibi imkanlar mizanpaj hizmetiyle birlikte sunulur. Bunların yanında noktalama işaretlerinde bazı düzenlemelerde yapılır. Örneğin; virgül (,) öncesi boşluk kullanıldıysa kaldırılır, sonrasında boşluk kullanılmadıysa eklenir.

Editör Hizmeti Nedir?

Kitabınızı her okuduğunuzda yeni bir hata buluyorsunuz. Öncelikle bunun çok ama çok normal olduğunuzu bilmenizi isteriz. Kitabınızın içeriğine o kadar alıştınız ki, bir çok cümleyi okumaya bile ihtiyaç duymadan ezbere ilerliyorsunuz. Editöryel inceleme hizmeti ile çalışmanızda muhtemel yazım hataları, dil bilgisi, kullanım veya metinsel hataların düzeltilmesi işlemlerini kapsar.

Kapak Tasarımı / Düzenlemesi Hizmeti Nedir?

Kapak tasarımınız hazır değil ise sizin için 3 seçeneğimiz var:

1. Şablonlarımızdan Faydalanabilirsiniz: Tercih ettiğiniz kitap ölçüsü ve cilt türüne göre dilediğiniz şablonu indirerek kapak tasarımınızı kendiniz yapabilirsiniz.

2. Kapak Düzenleme Hizmeti: Bu hizmet ile kapağınızda kullanmak istediğiniz görsel ve metinleri bize iletmeniz yeterlidir. Gerekli düzenleme uzman tasarımcılar tarafından kısa sürede tamamlanarak onayınıza sunulur.

3. Kapak Tasarımı Hizmeti: Bu hizmetimizde kapak tasarımınızın hazırlanması için sizden 1 paragraf ile kitabınızın konusunu anlatmanızı istiyoruz. Kapak tasarımınızda özellikle görmeyi tercih ettiğiniz ve etmediğiniz içerikleri bizimle paylaşmanız yeterli. 2-7 iş günü içinde kapak tasarımınızı onayınıza sunuyor ve süreci devam ettiriyoruz.

Kitabımın satışı ve tanıtımını nasıl yaparım?

Kitabınızın tanıtımı için sosyal medya hesaplarının aktif olarak kullanılması çok önemlidir. Sosyal medya hesaplarınızın oluşturulmasıyla ilgili destek almak isterseniz, müşteri temsilcinizle talebinizi iletmeniz yeterlidir. Bunun yanında sitemiz üzerinden, kitabınızı ve kendinizi tanıtabileceğiniz özel bir web sayfası da edinebilirsiniz.

Kitap satış konusu ise özellikle yeni yazarlarımız için kocaman bir soru işareti. Bu konuda yeni yazarlarımıza tavsiyemiz, kitapları çıkar çıkmaz raflarda görmeyi beklememeleridir. Bu konuda söz sahibi sadece kitapevleridir, yayıncılar değil. Kitapevlerinin, okuyucular tarafından en çok talep gören ve en çok satabilecekleri kitaplara yer vermeleri kaçınılmazdır. Dağıtımcıların da yeni yazarların kitaplarını %60’lara varan indirim oranlarıyla aldığını düşünürsek, bu işten yazarın bir kazanç sağlaması pek mümkün olmuyor. Dolayısıyla özellikle yeni yazarlarımızın kitaplarını, www.parantezkitap.com   üzerinden satmayı uygun buluyoruz. Detayları müşteri temsilcinizden alabilirsiniz.

Kitap yayınlıyor musunuz?

Kitabınızın Parantez  Kitap yayınlarından çıkmasını istiyorsanız, ISBN & BANDROL hizmeti almanız yeterlidir.

İlgili sözleşmeyi buradan indirebilirsiniz. Kitabınızın tüm hakları size ait olacaktır.

Cevap bulamadın mı? Bize yaz hemen cevap verelim!